GSuite – informace a nejčastější dotazy

na této stránce najdete informace o souboru aplikací G-suite.

Pokud budete mít nějaké nejasnosti, obracejte se na nás s otázkami. Kontakt je dole na stránce. Buď na paní učitelku Vydrovou. Nebo se obracejte na třídního učitele Vašeho dítěte.

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

G-suite pro vzdělávání je ucelená propojená platforma nejen pro distanční výuku. A je zcela zdarma. Aplikace v ní obsažené jsou navzájem propojeny. V současné chvíli se jedná hlavně o aplikace učebna, kam se dají umisťovat rozličné práce pro děti, meet nebo zoom pro videohovory a v neposlední řadě g-mail, který slouží pro přihlášení do všech těchto aplikací. A zároveň na tento gmail chodí všechna upozornění o dění v jednotlivých aplikacích. Například: pozvánka do učebny, kam se děti přihlásí pouhým kliknutím na odkaz v došlé zprávě nebo o zadaných úkolech, o meet schůzkách (videokonferencích) organizovaných přes kalendář. apod. Prosíme Vás o spolupráci v tom smyslu, že děti budou přihlášeny do systému a přijmou pozvání od paní učitelky do UČEBNY,  ev. více učeben. Jejich počet se odvíjí podle věku dětí a tím podle ročníku, který dítě navštěvuje. Velkou výhodou pro děti i pro Vás, jako pro rodiče je, že bude v případě distanční výuky jasná platforma pro celou školu. Děti si mohou navzájem poradit, protože budou pracovat ve stejném systému. Pokud máte více dětí, budou na tom se způsobem zadávání prací všichni stejně a nebudete muset přemýšlet, v jakém prostředí které dítě pracuje. Dále mohou děti využívat sdílený disk, kam si mohou ukládat materiály vypracovávané do školy a nepotřebují flash disk ani žádné jiné médium pro přenos dat. V případě nepřítomnosti dítěte budete jasně vědět, kde najdete zadané úkoly. V UČEBNĚ se dá zadat i e-mail zákonného zástupce a automaticky se Vám, v případě že o to  budete mít zájem, dle Vámi zvolené frekvence bude zasílat přehled o tom, jak dítě plní zadané úkoly.

Přihlášení, pokud jste tak neučinili, proveďte na www.google.cz

1. Přihlašovací jméno je ve tvaru příjmení.jmeno01@g.zs-ricany.cz
  2. Heslo jste obdržel e-mailem
  3. Pokud heslo nemáte, kontaktujte administrátora, kterým je p. u. Vydrová

OTÁZKY: (odpovědi najdete níže)

• Jaké je přihlašovací jméno?

• Co mi účet nabízí?

• Co dělat, když se mi přihlášení nedaří?

• Co má dělat, když mám nějaké potíže?

• Co tedy dělat po přečtení uvítacího e-mailu?

• Kliknete na odkaz pro přihlášení.
  • Vložíte přihlašovací jméno.
  • Budete vyzváni ke změně hesla.
  • Změníte heslo.
  • Zapamatujete si heslo.
  • Doporučuji uložit do počítače. (Google se sám ptá, zda chcete heslo uložit)
  • Při každém další přihlášení budete používat tyto údaje.

Jaké je přihlašovací jméno?

Každé dítě má přihlašovací jméno ve tvaru  školního e-mailu: prijmeni.jmeno01@g.zs-ricany.cz (bez diakritiky)

a heslo, které jste zadali při prvním přihlašování po výzvě ke změně hesla.

Co mi účet nabízí?

• Jednodušší komunikaci s učitele v aplikaci učebna.
  • Jednodušší komunikaci s učitelem v dalších aplikacích (záleží na tom, co bude učitel využívat)
  • E-mailovou schránku.
  • Cloudové úložiště.

Co dělat, když se mi přihlášení nedaří?

Kontaktujte mě na e-mailu: helena.vydrova@g.zs-ricany.cz

na telefonu: 605 421 921

Ideálně mi napište e-mail s otázkou a sdělte mi své telefonní číslo a já Vám zavolám nebo odpovím písemně. Někdy je vyřízení dotazu ústně rychlejší a lepší.

Přišly mi dva e-maily s odkazem na přihlášení.

Platí ten pozdějším časem.

Co mám dělat, když mám nějaké potíže?

Kontaktujte mě na e-mailu: helena.vydrova@g.zs-ricany.cz

na telefonu: 605 421 921

Uveďte jméno dítěte a třídu, do které chodí.