PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI

Tento dokument obsahuje

  • prohlášení o přístupnosti webové prezentace 1. základní škola Masarykovo nám. Říčany, příspěvková organizace,
  • seznam klávesových zkratek platných v celé prezentaci s jejich popisem,
  • popis používaných nestandardních formátů dat,
  • kontakt na technického správce webu.

 

Forma zveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechny pravidla uvedená v příloze této vyhlášky a je též v souladu s metodikou Blind friendly web.

Klávesové zkratky

Alt + P – Přeskočit na obsah článku
Alt + 1 – úvodní stránka
Alt + 2 – novinky webu
Alt + 3 – mapa webu
Alt + 4 – vyhledávání
Alt + 8 – prohlášení o přístupnosti
Alt + 9 – kontakty
Alt + 0 – seznam použitých klávesových zkratek

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto soubory jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu.

Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

  • PDF – pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
  • DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX – společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.
  • RTF – dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.
  • ZIP – některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.
  • Výjimečně jsou na těchto stránkách umístěny také dokumenty ve formátech DOCX, XLSX, PPTX . I v tomto případě společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče. V případě, že Váš operační systém nepodporuje instalaci těchto prohlížečů, kontaktujte emailem nebo telefonicky autora dokumentu (jeho jméno je uvedeno u každého dokumentu) a domluvte s ním zaslání souboru v jiném formátu, případně od něho zdarma vyžádejte další informace.

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech, na které narazíte, při používání tohoto webu, můžete poslat na adresu technického správce serveru – webmaster@zs-ricany.cz.