Návštěva žáků z Borkenu

Návštěva žáků z Borkenu

 

Na konci května se 14 žáků převážně z 8. ročníku účastnilo výměnného pobytu s Maria Sybilla Merian Realschule z partnerského města Borkenu. 14 žáků a 2 učitelé z Německa navštívili Říčany a bydleli v rodinách českých dětí a učitelů. Naši žáci se s německými vrstevníky zúčastnili společného programu organizovaného školou. Odpoledne se věnovali svým hostům v rodinách.

 

Program byl bohatý a občas i náročný. První den patřil seznamování s pomocí jazykové animace a workshopu v geoparku. Další den jsme německou návštěvu zasvětili do typických českých, resp. říčanských sportovních aktivit – rugby, ledního hokeje a jízdy na kole. Krásy okolí poznali němečtí žáci při výletu do Prahy a do Příhrazských skal v Českém ráji. Nechyběla ani návštěva výuky v naší škole.

 

Realizace se zdařila díky velmi profesionálnímu přístupu všech organizací a firem, které byly z naší strany osloveny (Ice Merkur Arena, Rugby Clubu Mountfield Říčany, Arter s.r.o., Říčanský pivovar, Autobus.doprava Kupr, Cesta integrace o.p.s.). Velké poděkování patří také rodinám žáků, které poskytly německým dětem na týden domov a staraly se o ně v době jejich volného času.

 

 

Celý program bylo možné realizovat díky finanční podpoře města Říčany a Česko-německého fondu budoucnosti, od kterého jsme získali dotaci na jazykovou animaci. Děkujeme!

 

Nyní už jsou naši žáci zvědaví, jak se vydaří program při jejich návštěvě v Borkenu v září 2022.